Návratnosť

Ako pri každej investičnej nehnuteľnosti, budúci majiteľ uvažuje nad návratnosťou svojej kúpy. Pri súčasných cenách bytov nielen v Košiciach a cenách dlhodobých nájmov každému zbystrí zrak. Ak si urobíte prepočet, nevychádza to. Ceny nehnuteľností rastú avšak ceny prenájmov sa zasekli v bode, ktorý úzko súvisí so schopnosťou cieľovej skupiny, potencionálnych nájomcov, platiť mesačne určitý obnos peňazí. Ak pochopíte svoju cieľovú skupinu, viete, že sa ich príjmy nafúknuť nedajú.

Uvažovať nad kúpou v inej oblasti, alebo dokonca kúpiť dovolenkový apartmán v apartmánovom dome? Tu cesta pravdepodobne taktiež nevedie. V podobnom apartmáne väčšinou nemôžete mať trvalý pobyt a poplatky za energie a správu areálu zvyknú byť vyššie ako v bežnom byte v novostavbe.

Hlavnou pohnútkou kúpy a investície je teda výhodná kúpa a následný cashflow, príjmy z prenájmu - v tomto prípade krátkodobého. A výhodou podobného zámeru je variabilita v prípade ťažkostí na trhu. Stále vlastníte byt, v meste, ktorý je špecifikovaný ako obytný priestor. A v prípade predaja si ho môže zaobstarať ktokoľvek s možnosťou hypotéky. Riziko teda klesá.

Pri krátkodobom prenájme Váš čaká vyšší výnos. Áno aj nie. Hlavná otázka je kto Váš byt spravuje a prenajíma. Vy? Teta? Synovec? Čo na tom môže byť tak ťažké? Urobte si konzervatívnu analýzu obsadenosti a triezvy pohľad na Vaše skúsenosti v oblasti cestovného ruchu. Ak sa popálite, čo sa asi udeje, získate nereálny pohľad na možnosti, ktoré so sebou podobný typ prenájmu prináša.

Ako pri každom biznise, je dôležité kto ho vedie a ako. Našim cieľom je využiť skúsenosti, spoluprácu s odborníkmi ako je hotelový mentor, výkonostná reklamná agentúra a výhody spoločnej značky, ktorá prináša efektivitu a možnosti marketingu, ktoré si jeden majiteľ dovoliť nevie. K tomu pridáme talent na starostlivosť po technickej stránke a výborný tím ľudí starajúcich sa o chod a upratovanie. Robíme maximum aby sme zistili maximálny potenciál Vášho bytu a zaistili Vám dokonale bezstarostný servis.

Autor článku: Mgr. Tomáš Lukáč - Eggresh.com
Top